• Historia Przedszkola

• Słów kilka o historii naszego przedszkola i jego logo

Po raz pierwszy problem przedszkola pojawił się w roku 1906. Cztery lata później Towarzystwo Budowy Przedszkola wzniosło budynek w Witnicy przy ulicy Piaskowej. Polskie przedszkole urządzono w 1945 r. przy Domu Starców, a po dwóch latach przeniesiono je do dawnego domu Feuerhermów nad Witną przy ulicy Rutkowskiego. Budynek był jednak za mały i w 1979 r. powołano Społeczny Komitet Budowy Przedszkola, który doprowadził do oddania do użytku 1 września 1983 r. pierwszego pawilonu nowego obiektu przy ulicy Wiosny Ludów. Z czasem dobudowano kolejne pawilony, ktore poszerzyły infrastrukturę przedszkola. W roku szkolnym 1983/1984 do przedszkola uczęszczało 122 dzieci. W styczniu 2009 roku rozpoczęła się budowa nowego budynku przedszkola. Obiekt został oddany do użytku 4 października 2010 r. Obecnie do przedszkola uczęszcza 260 dzieci.

Nasze przedszkole to miejsce, w którym bohaterowie bajek i baśni pomagają dzieciom pokonać lęki, uczą miłości, dobroci i dostrzegania wszechobecnego piekna. To właśnie te cele, realizowane przez nas w codziennej pracy, były przesłaniem przy wyborze nazwy i logo przedszkola. W  plebiscycie na nazwę naszego przedszkola wymienianych było wiele bajkowych postaci, dlatego też zdecydowano sie wybrać nazwę "BAJKA", ktora łączy wszystkich bajkowych bohaterów.