• 100 LAT NIEPODLEGŁOŚCI

GAZETKI, LEKCJE, WYSTAWY PRAC...

KONKURS INFORMATYCZNO-WIEDZOWY

W konkursie informatyczno-wiedzowym pt. "Wiem, umiem, rozumiem" wzięły udział dwuosobowe zespoły z klas drugich i trzecich. Wszystkie zadania polonistyczno-matematyczne wykonywane były przy pomocy komputera.

Wśród klas drugich, którą reprezentowali FILIP SIUCIAK i GRZEGORZ MIKISZ, I miejsce zajęła klasa 2a.

Wśród klas trzecich I miejsce wywalczyły MARTYNA PYKA i KORNELIA KOBYLAŃSKA – przedstawicielki klasy 3d.

PRACE ŚWIETLICY SZKOLNEJ

KONKURS PLASTYCZNY "BIAŁY PTAK - NASZA DUMA"

GAZETKI OKOLICZNOŚCIOWE

PROGRAM DZIAŁAŃ

1. Przygotowanie stałych gazetek dotyczących 100-lecia Odzyskania przez Polskę Niepodległości w klasach oraz głównej – w holu szkoły.

2. Umieszczenie banerów z treściami patriotycznymi na budynku głównym szkoły oraz przy głównym wejściu.

3. Zamieszczanie na stronie szkoły w zakładce 100 LAT NIEPODLEGŁOŚCI bieżących informacji dotyczących podjętych działań.

4. Zorganizowanie wystawy tematycznej w gablocie bibliotecznej pt. „JÓZEF PIŁSUDSKI” - biblioteka.

5. Wystawa tematyczna „IGNACY JAN PADEREWSKI” – gabinet nr 18.

6. Zapoznanie uczniów klas 0-1 z legendami związanymi z początkami Państwa Polskiego „POLSKA W LEGENDZIE”(maj 2018) - biblioteka.

7. Konkurs plastyczny „ORZEŁ NASZA DUMA” – luty 2018.

8. Konkurs literacki klas 5-7 „A TO POLSKA WŁAŚNIE” (marzec 2018) - biblioteka.

9. Sadzenie przez uczniów i nauczycieli „DRZEWEK NIEPODLEGŁOŚCI” – kwiecień 2018.

10. Warsztaty dla uczniów „BANERY, KOTYLIONY, FLAGI” – kwiecień, październik 2018.

11. Wariacje kulinarne pt. „BIAŁO-CZERWONA NA TALERZU” – kwiecień, maj 2018.

12. Konkursy plastyczne o tematyce patriotycznej organizowane przez świetlicę kl. 1-3 – cały rok.

13.Konkurs pięknego czytania „LEGENDY POLSKIE” (czerwiec 2018) – biblioteka, świetlica 1-3.

14.Konkurs informatyczno-wiedzowy dla klas 1, 2, 3 pt.„NASZA BIAŁO-CZERWONA” – czerwiec 2018.

15. Harcerskie biegi na orientację pt. „KU NIEODLEGŁOŚCI” – czerwiec 2018.

16. Spotkanie czytelnicze „POLSKA” w formie wieczornicy – słuchanie wierszy, opowiadań przybliżających historię naszego kraju (wrzesień 2018, klasy 2-7) – biblioteka.

17. SZKOLNY BIEG NIEPODLEGŁOŚCI – wrzesień 2018.

18. Konkurs recytatorski wiersza patriotycznego „POLSKA W WIERSZU” (kl. 2-3 i 4-8) – wrzesień 20

19. Konkurs wiedzy o Polsce dla klas 3 – październik 2018.

20.Szkolny konkurs z grafiki komputerowej dla klas 4-8 pt. „STO LAT NIEPODLEGŁEJ OJCZYZNY” – wrzesień/październik 2018.

21. Wycieczka dla uczniów klas 4-8 „ŚLADAMI POWSTANIA WIELKOPOLSKIEGO” – październik 2018.

22. Konkurs na najciekawiej udekorowaną w barwy narodowe salę lekcyjną – październik 2018.

23. Konkurs na ciasto niepodległościowe dla rodziców  – listopad 2018.

24. BAL NIEPODLEGŁOŚCIOWY dla uczniów – listopad 2018.

25. Konkurs dla klas 1-8 „MODA NIEPODLEGŁEJ” przygotowany na apel z okazji 11 Listopada – listopad 2018.

26. Apel Niepodległościowy – 9 listopada 2018r.

27. „Z PLUSZOWYM MISIEM HISTORIĘ POLSKI POZNAJĘ” – 25 listopada 2018r.

28. Konkurs wiedzy dla klas 7-8 pt. „WALKA O NIEPODLEGŁĄ” – grudzień 2018.