•  Deklaracja dostępności Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Witnicy

Zespół Szkolno-Przedszkolny w Witnicy zobowiązuje się zapewnić dostępność swojej strony internetowej zgodnie z przepisami ustawy z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych. Oświadczenie w sprawie dostępności ma zastosowanie do strony internetowej serwisu www Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Witnicy.

• Data publikacji strony internetowej: 2013-09-01
          • Data ostatniej istotnej aktualizacji: 2021-02-22

1. Status pod względem zgodności z ustawą

Strona internetowa jest częściowo zgodna z ustawą o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych z powodu niezgodności lub wyłączeń wymienionych poniżej.

Treści niedostępne:

• filmy, materiały multimedialne nie posiadają audiodeskrypcji, napisów dla osób głuchych, część plików nie jest dostępnych cyfrowo,
          •  brak opisów alternatywnych i tytułów dla części zdjęć i obrazków,
          •  część dokumentów PDF posiada błędy w warstwie tekstowej (po skanowaniu/OCR), dokumenty PDF nie są poprawnie odczytywane przez programy dla osób niewidzących (np. nieprawidłowo przygotowane tabele, wykresy, obrazki, brak sekcji nawigacyjnych, tytułu itp.).

Wyłączenia:

• filmy zostały opublikowane przed wejściem w życie ustawy o dostępności cyfrowej, poprawienie dostępności strony niosłoby za sobą nadmierne obciążenia dla podmiotu publicznego.

2.Przygotowanie deklaracji w sprawie dostępności

• Niniejsze oświadczenie sporządzono dnia: 2021-02-15

3.Metoda przygotowania oświadczenia:

Oświadczenie sporządzono na podstawie samooceny.

4.Dane kontaktowe do rozpatrzenia wniosków i uwag

W przypadku problemów z dostępnością strony internetowej prosimy o kontakt. Osobą kontaktową jest pani Anna Więcławska, zspwitnica@wp.pl. Kontaktować można się także dzwoniąc na numer telefonu 957515020, wysyłając faks 957515020 lub wysyłając maila zspwitnica@wp.pl. Tą samą drogą można składać wnioski o udostępnienie informacji niedostępnej oraz składać skargi na brak zapewnienia dostępności.

Każdy ma prawo:

• zgłosić uwagi dotyczące dostępności cyfrowej strony lub jej elementu,
          • zgłosić żądanie zapewnienia dostępności cyfrowej strony lub jej elementu,
          • wnioskować o udostępnienie niedostępnej informacji w innej alternatywnej formie.

Żądanie musi zawierać:

• dane kontaktowe osoby zgłaszającej,
          • wskazanie strony lub elementu strony, której dotyczy żądanie,
          • wskazanie dogodnej formy udostępnienia informacji, jeśli żądanie dotyczy udostępnienia w formie alternatywnej informacji niedostępnej.

Rozpatrzenie zgłoszenia powinno nastąpić niezwłocznie, najpóźniej w ciągu 7 dni. Jeśli w tym terminie zapewnienie dostępności albo zapewnienie dostępu w alternatywnej formie nie jest możliwe, powinno nastąpić najdalej w ciągu 2 miesięcy od daty zgłoszenia.

5.Skargi i odwołania

Na niedotrzymanie tych terminów oraz na odmowę realizacji żądania można złożyć skargę do organu nadzorującego pocztą lub drogą elektroniczną na adres:

• organ nadzorujący: Dyrektor Szkoły
          • adres: Zespół Szkolno-Przedszkolny w Witnicy, ul. Wiosny Ludów 14, 66-460 Witnica
          • e-mail: zspwitnica@wp.pl
          • telefon: 95 7515020

6.Strona internetowa Rzecznika Praw Obywatelskich:

Skargę można złożyć również do Rzecznika Praw Obywatelskich

7.Dostępność architektoniczna

Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefa Wybickiego w Witnicy

Do budynku szkoły prowadzą dwie bramki wejściowe od ul. Wiosny Ludów 14.

Budynek niedostosowany dla osób niepełnosprawnych.
          Nad wejściem nie ma głośników systemu naprowadzającego dźwiękowo osoby niewidomej i słabowidzącej.
          Wejście nie jest  zabezpieczone bramkami.
          W budynku nie ma windy.
          W budynku brak toalet dla osób niepełnosprawnych.
          Przed budynkiem brak wyznaczonych miejsc parkingowych dla osób niepełnosprawnych.
          Do budynku i wszystkich jego pomieszczeń można wejść z psem asystującym i psem przewodnikiem.
          W budynku nie ma pętli indukcyjnych.
          W budynku nie ma oznaczeń w alfabecie brajla ani oznaczeń kontrastowych lub w druku powiększonym dla osób niewidomych i słabowidzących.

Przedszkole Miejskie Bajka w Witnicy

Do budynku przedszkola  prowadzą dwie bramki wejściowe od  ul. Wiosny Ludów 4.

Budynek częściowo dostosowany dla osób niepełnosprawnych.

Budynek wyposażony  jest w podjazd dla osób na wózku inwalidzkim.

W głównym wejściu jest domofon, którym można wezwać pomoc.
          W budynku jest toaleta dla osób niepełnosprawnych.
          Na parkingu  jest wyznaczone miejsca parkingowe dla osób niepełnosprawnych.
          W budynku nie ma pętli indukcyjnych.

8.Informacje uzupełniające

Dane teleadresowe podmiotu publicznego:

adres: Zespół Szkolno-Przedszkolny w Witnicy, ul. Wiosny Ludów 14  66-460 Witnica
          tel./faks.: 957515020
          e-mail: zspwitnica@wp.pl
          strona internetowa:
          www.zspwitnica.edupage.org

Informacja o dostępności tłumacza języka migowego:

Osoba głucha, głuchoniema lub niedosłysząca korzystająca z  pomocy tłumacza języka migowego powinna zgłosić ten fakt co najmniej na 3 dni robocze przed planowanym terminem jej załatwienia (z wyłączeniem sytuacji nagłych).

W zgłoszeniu należy podać metodę komunikowania się:
          – PJM (polski język migowy),
          – SJM (system językowo-migowy),
          – SKOGN (sposób komunikowania się osób głuchoniemych).
          Zgłoszenie winno być dokonane za pomocą dostępnych środków komunikacji: adres placówki, numer telefonu, faksu lub e-mail.

9. Wygląd